Vranovský příspěvek k adventní době i Vánočním svátkům.

Začátkem zdravím všechny čtenáře měsíčního zpravodaje farnosti Poříčí/nad Sázavou. Jménem dechového orchestru Vranovanka bych Vás chtěl všechny pozvat na kulturní akce, které se během adventu a po Vánočních svátcích budou konat v našem kostele svatého Václava ve Vranově. Nejdříve se 3. adventní neděli, 16. Prosince 2018, při mši svaté od 10,00h rozezní Benešovské roráty, které Vám zahrají a zazpívají členové našeho orchestru. Dalším příjemným zpestřením bude hraní a zpívání koled před půlnoční mší svatou 24.12.2018 od 21,40h a na Boží hod 25.12.2018 od 9,40h. Pro naši dechovku je však nejdůležitější Vánoční koncert, který se uskuteční ve čtvrtek 27. 12. 2018 od 18h. Je to neuvěřitelné, ale Vánoční koncert se uskuteční již podesáté, čili máme první kulaté jubileum. Jsem přesvědčen a doufám, že nebude poslední.

Vranovské koncerty v našem kostelíčku začali v roce 2004, kdy byla Vranovanka založena. V tomto roce jsme uskutečnili 1. Adventní koncert, na který pak navázali další 3 ročníky. Od roku 2008 se naše koncerty přejmenovaly na koncerty Vánoční a byly převedeny na termín po Vánocích 27. 12.

Při hledání v historii těchto koncertů jsem narazil na to, že náš pan farář již v roce 2008 s námi hrál, čili už je v naší farnosti 10. rok. Jak ten čas letí…

Chtěl bych všem účinkujícím, kteří ve Vranově koncertovali bez nároku na jakýkoli honorář, poděkovat. Za tuto dobu se z výtěžku dobrovolného vstupného podařilo opravit místní varhany a i něco malého opravit v našem kostele. Hlavní dík patří Aleně Vašákové a Jirkovi Šustovi, kteří od prvních ročníků připravují a nacvičují skladby s dalšími účinkujícími. Mají to za ty roky rozdělené tak, že koncert vždy dopadne na jedničku.

Tak co říci závěrem??? Chtěl bych Vám všem popřát hodně duchovních prožitků při adventní přípravě, krásné adventní věnce. Dále pak rodinné či přátelské prožití svátků Vánočních, hodně pohody a odpočinku, pevné zdraví hodně štěstí a hlavně Božího požehnání v novém roce. Všichni jste zváni k nám do Vranova ve čtvrtek 27. 12. 2018. Přijďte si prožít krásnou atmosféru, kterou návštěvníci každoročně v zaplněném kostele vyzařují, rádi Vás uvidíme.

Děkuje Josef Vašák.

Aktualizováno Pátek, 07 Prosinec 2018 06:41